Annonce

Vælg dato: 2017-11-21

Vis programmer fra kl.:
Tirsdag d. 21. november
23:30Aarhus -
01:15Region Midtjylland -
03:00
03:45Folkebevægelsen mod EU
04:20
04:50Balance i kroppen
05:20
06:25Læsning begynder i barnevognen
06:30Lastbiler - arbejdsglæde på store hjul (1)
07:00Ansigtsmassage
07:25Hvordan
Sorbet
07:30med Benjamin
08:00Jagtmagasinet
Skyd & spis
08:30Piger der fisker (2:2)
09:00Lotus Turèll
09:30
10:00Cafe de Paris, Hamborg
10:35Emma Braslavsky
11:00Kerteminde 2017
11:45Anja C. Andersen
12:15Golf i Portugal, Algarve
(2:2)
12:45
12:55Tarmbakteriernes betydning for vores sundhed
13:25at gøre en forskel på Fanø -
13:50
14:20November
14:50
15:00Gæst Pia Jette Hansen
15:30
16:00Direkte
17:00Den kongelige husscenograf
17:40en ildsjæl i Aalborg -
18:00Konkurrence-samfundet
18:45Reparations-værkstedet
19:002. semifinale
20:20Innovation og kultur viser vejen (2:4)
21:00Dramaserie med Hansi Hinterseer (3:8)
22:352. semifinale
23:45Barbara Hoff Esbjørn
Onsdag d. 22. november
00:15Rane Willerslev
00:50Hans Knudsens Plads
01:45
02:15”Det er aldrig for sent at sige sin mening”
02:50Psykologien bag tænderne
03:20
03:50EU’s klimamål
04:25Den levende skov
04:55 (56)
05:25Lykke Friis
05:50Nye Borgerlige
06:25at gøre en forskel på Fanø -
06:50
07:00dit eneste liv - Inspirationstale
08:00Piger der fisker (1:2)
08:30Snoet jagt
09:00
09:10Gæst Pia Jette Hansen
09:40Borgring 2017
10:40Jørn Mikkelsen
11:15Karen Duve
11:45Det gode katteliv
12:15Skattely og velfærd
12:45Iværksætteri
13:20
13:50
14:00Gæst Bodil Jørgensen
14:30Herslev Bryghus
14:55”Det er aldrig for sent at sige sin mening”
15:25Jon Stephensen
16:30Hernings fremtid er knyttet sammen med fortiden (4:4)
17:00November
17:30Europas fremtid
fremtidens Europa - ”Brexit” (1:2)
18:05Gæst Per Øhrgaard
18:35 (2)
19:15Kerteminde 2017
20:00Direkte
21:052. semifinale
22:20
22:50Konkurrence-samfundet
23:35Piger der fisker (2:2)
Torsdag d. 23. november
00:05Lastbiler - arbejdsglæde på store hjul (2)
00:35En begynder på Tønder
01:05
01:35Special - (1:10)
02:00August Bournonville 200 år (4:14)
02:30Journalistikkens ikoner - Anna Libak
03:00Fortid og fremtid (1:2)
03:35Eske Willerslev
04:05En film om sjællandske erhvervsskoler i udlandspraktik
04:40Hvordan måler man smerte?
05:15
05:45EU som fredsprojekt
06:20Hvordan
Cupcakes
06:35
07:00dit eneste liv - Portræt af Hardeep Dhanjal
07:3010 år efter -
08:00
08:35Læsetips Special
(2:5)
09:00En tysk whiskyhistorie
09:20Lise Nørgaard i Hamborg
10:30Jesper Stein
11:00Xenia Kofoed Nielsen
12:00Nye Borgerlige
12:35
12:45Porto
13:15
13:45Juice it up
Sæson 2 (2:2)
14:15Den danske rejsebranche
14:50
15:00Konkurrence-samfundet
15:45
16:00Direkte
17:00
17:35Europas fremtid
fremtidens Europa - ”EU 27” (2:2)
18:15Ales fra alverden
18:25Hånd i hånd med alvor og humor
19:00
19:30Christmas at Gram Castle
20:15ud af ensomheden -
21:00Uffe og Mogens om verden
(1)
22:05Jacob Mark
23:05
23:35Lastbiler - arbejdsglæde på store hjul (2)
 
       
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.

Annonce