Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Annonce

Vælg dato: 2019-05-20

Vis programmer fra kl.:
Mandag d. 20. maj
08:00
08:30
09:0010 år i Aarhus -
09:30Schweisshund
10:00
10:30Michael Haneke
10:55Jens-Peter Bonde
11:30Om Christianskirken, den danske kirke i Berlin
12:00Nye Borgerlige
12:15Konfirmation
12:45Musikgalleriet, Mariehaven og Musikhotellet
13:20i det nordlige Portugal -
13:45
14:15
14:45Litteraturkanon
Gerd Laugesen - ”Har du set min kjole”
15:00Gensyn på dk4
Emaljekunst
15:30Gensyn på dk4
Fluxus - erindring om en kunstart
16:00Direkte
17:00 (95)
17:30Maler
17:50
18:00
18:30Kristendemokraterne
18:50Ritt Bjerregaard
19:30Hvem skal lede EU efter valget - ”Spitzenkandidat-debatten 2019” (10)
22:00Kristendemokraterne
22:15Himmelbjerget
22:30Maj
23:05Bukkejagt 2018
23:30På tur med fiskeriminister Eva Kjer Hansen (1:2)
00:00Med hjertet oppe i halsen (2:6)
Tirsdag d. 21. maj
08:00Bukkejagt 2018
08:30På tur med fiskeriminister Eva Kjer Hansen (1:2)
09:00Andreas Meitzner
09:30
10:00Det gode katteliv
10:30Murer
10:50
11:00Sæson 2 (18)
12:00Kristendemokraterne
12:15Voldsomme safter
12:30Christianshavns Historie gennem 400 år
13:00Apulien -
13:55Kystmuseet Rørvik
14:35
15:30Gæst John Andersen
16:00Direkte
17:00Besøg hos en tempelridder (4:11)
17:30En film om at være pårørende til en kronisk syg
18:00langs den dansk-tyske grænse 2:2 - Fra Dybbøl Mølle til Padborg
18:30Det Konservative Folkeparti
18:45Aarhus fiskehavn
19:00
19:30Henrik Stangerup - ”Vejen til Lagoa Santa”
19:45Vilde safter
20:00
20:30 (3:3)
21:00Fra trafikalt knudepunkt til kulturproduktion
21:30Alene, men ikke forladt (3:6)
22:00Det Konservative Folkeparti
22:15Kniv og gaffel
22:40Maj
23:10Hvem skal lede EU efter valget - ”Spitzenkandidat-debatten 2019” (10)
Onsdag d. 22. maj
08:00På tur med fiskeriminister Eva Kjer Hansen (1:2)
08:30Polske medaljebukke
09:00Hvem skal lede EU efter valget - ”Spitzenkandidat-debatten 2019” (10)
11:30Bygningsfredning i Danmark (1:2)
12:00Det Konservative Folkeparti
12:15Maler
12:30Kvinder i lastbilbranchen (1:2)
13:00Forår i haven (1:2)
13:30Søren Gosvig Olesen
14:00
14:35
14:45Henrik Stangerup - ”Vejen til Lagoa Santa”
15:00Maj
15:30
16:00
16:30
17:05Piccolina, Aarhus
17:30EU’s sikkerheds- og udenrigspolitik
18:30Socialistisk Folkeparti
18:45Ana Frugt & Grønt
19:00Sæson 2 (18)
20:00Direkte
21:05 (13)
22:00Socialistisk Folkeparti
22:15Nøddemælk
22:30KOLO, Aarhus
23:05
23:30
00:00Besøg hos en tempelridder (4:11)
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.